Gospodin Fin

Autor: Vesna Cundeković, 8. 2. 2022.

Učim, štedim, znam da vrijedim

Od listopada prošle godine pa sve do veljače 2022. godine učenici naše škole te osnovnoškolci i njihovi mentori diljem Republike Hrvatske natjecali su se u velikom edukativnom projektu financijske pismenosti, Učim s gospodinom Finom.

Učim s gospodinom Finom edukativni je projekt koji je Večernji list u partnerstvu s UMFO-om – Udrugom društava za upravljanje mirovinskim fondovima i u ovoj školskoj godini 2021./2022. nastavio za učenike osnovnih škola.

Uz nositelja projekta, podršku ovom važnom segmentu obrazovanja, financijskoj pismenosti, dali su Ministarstvo obrazovanja i Agencija za odgoj i obrazovanje. Projektu se uključio i UNICEF predstavljajući svoj program ZABUM, te Zagrebačka škola ekonomije i managementa kao stručni edukativni partner.

Kroz četiri modula koje su spretno vodile Nikol Šćrbec sa ZŠEM-a i voditeljica Lucija Helena Kajić pokušala se podići razina svijesti o važnosti upravljanja financijama, osvijestiti mlade od najranije dobi o važnosti štednje i donošenju pravilnih financijskih odluka za budućnost i mirovinu.

Kako izgleda život gospodina Fina?

Nakon što su odgledali četiri modula, učenici su dobili zahtjevan kreativni zadatak u čijoj realizaciji im je pomagao njihov profesor-mentor.

Timovi su trebali oživjeti gospodina Fina, glavnu maskotu i lika projekta, a ujedno i prikazati u kreativnom videozapisu kako izgleda njegov život do mirovine. U kreativnom natječaju sudjelovalo je ukupno 222 rada tj. kreativnih videouradaka. Stručni žiri koji se sastojao od pet članova nakon pomnog razmatranja odabrao je pobjednika!

Na žalost, nismo osvojili nagradu, ali smo se jako dobro zabavljali i pri tome smo puno naučili.

Naš školski tim čine:

Nataniel Godinić, 6. r

Mihale Gršetić, 6. r

Noa Gabriel Muratović, 6. r

David Juvan, 7. r

Renata Klasnić, 8. r

Ivana Popović, 8. r

Učenike je cijelo vrijeme vodila i pratila njihova učiteljica matematike Vesna Cundeković.

Izvor: Više o samom projektu možete saznati na: Gospodin (vecernji.hr)

Kako izgleda video koji su osmilili naši učenici možete pogledati na sljedećoj poveznici.

« Ožujak 2024 »