"Maturalac" u Biogradu

Autor: Siniša Vuksan, Anita Marošević, Leon Levar, 23. 6. 2022.

Učenici sedmog i osmih razreda naše škole su od 20. lipnja do 22. lipnja tijekom višednevne ekskurzije posjetili Biogradu na moru, NP Krka, Skradin, Šibenik, Fun park Mirnovec, Zadar...

Naša pustolovina započela je 20. lipnja u 6 sati kada su se naši učenici praćeni svojim razrednicima uputili prema Biogradu.

Na putu prema Biogradu učenici su posjetili NP Krka, te su se tijekom obilaska upoznali sa jedinstvenom ljepotom sedrenih slapova koje je na svom toku izgradila krška rijeka Krka. Nakon obilaska NP Krka uputili smo se brodom do romantičnog mediteranskog grada s uskim popločanim ulicama, prolazima i voltima – Skradina. Nakon ručka posjetili smo i Šibenik i razgledali katedralu Sv. Jakova i ostale važne kulturno-povijesne znamenitosti grada, a zatim smo se uputili prema hotelu. Već prvu večer nakon večere slijedilo je kupanje u hotelskom bazenu.

Drugi dan smo iskoristili za kupanje na plaži i uživanje u raznim igrama, a poslijepodne je obilježio odlazak u Fun park Mirnovec, te uživanje u adrenalinskim atrakcijama. Nakon večere uslijedio je odlazak u grad, šetnja uz more i noćni provod uz glazbu na plaži.

Posljednji dan našeg "maturalca" se pakiramo, te nakon kupanja u hotelskom bazenu krećemo prema Zadru - stoljećima glavnog grada Dalmacije, grada u kojem se na idealan način spajaju staro i moderno i čija ljepota nikoga ne ostavlja ravnodušnim.

Dolazak pred školu označio je završetak jednog predivnog putovanja i druženja za djecu i profesore pratitelje.

« Ožujak 2024 »