Blic intervju

Razgovarali smo s...Nevenkom Boršić

Autor: Marina Žugaj, 20. 4. 2018.

Razgovarali smo s učiteljicom razredne nastave Nevenkom Boršić, koja trenutno vodi učenike 4. razreda Matične škole. Pogledajte što nam je u blic intervjuu otkrila o sebi...

IME I PREZIME: Nevenka Boršić

DATUM ROĐENJA I HOROSKOP: Rođena sam jedne snježne večeri, jednog studenog, još u prošlom stoljeću u znaku strijelca.

ZANIMANJE: Učiteljica i to trenutno 4. razreda, koji ima moju punu pažnju i centar je mog svijeta, neka se moje kćeri i suprug ne uvrijede, odrasli su, shvatit će.

1. Kada si shvatila da je današnje zanimanje ono što želiš raditi cijeli život?

Još dok su mi lutke i plišanci bili prvi učenici, dakle prije nego sam krenula u školu.

1. Jesi li ikada imala nadimak i kako si ga dobio/la?

Koliko znam ne, ali su mi skratili ime iz Nevenka u Nena, i tako me mnogi zovu.

3. Životni moto?

Ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi!

1. Kako bi se najbolje opisala u jednoj riječi?

Jedna riječ nije dovoljna.

1. Imaš li koji jutarnji ritual bez kojeg ne možeš zamisliti početak dana?

Uključim muziku, slušalice na uši i kuham kavu.

1. Jesi li ikada što trenirala?

Da, rukomet, godinama. Vrlo uspješno, mislim.

1. Koji ti je najdraži odjevni predmet u tvom ormaru ili cipelaru?

Nema dovoljno mjesta za nabrojiti ih jer u svakom godišnjem dobu ima puno kombinacija.

1.  Kada bi mogla promijeniti jednu stvar na sebi, što bi to bilo?

Ništa, jer to ne bih bila ja.

1. Što najviše voliš raditi u slobodno vrijeme?

Preuređivati stari namještaj, izrađivati različite predmete, ukrašavati u Decoupage tehnici iste predmete ili neke kojima mislim da treba promjena. Imam tri cvjetnjaka i prekrasan vrt u Hrvatskom zagorju i tu sam doma, tu sam najopuštenija, dok brinem o svom cvijeću i biljkama.

1. Najdraže jelo ili poslastica, i najomiljenije piće?

Krpice sa zeljem (mogla bih ih jesti svaki dan), poslastica: čokolada, čokolada i opet čokolada i sve u vezi s njom, a najomiljenije piće mi je Schweppes bitter lemon.

1. Najdraži film i knjiga?

Knjiga: Orwellova Životinjska farma u kojoj između ostalog kaže: " Sve životinje su jednake, samo su neke jednakije od drugih" , što je primjenjivo i na ljude, i to vidim često.

Film: Francuski film Erica Toledana i Oliviera Nakachea "Nedodirljivi"

1. Kakvu glazbu najviše voliš slušati?

Dobru. Plesnu. Volim i klapsko pjevanje. Klapa Rišpet mi je zakon. Dobre stvari rade: Ed Sheeran, Harry Styles, Justin Bieber, Adelle, Rita Ora, One Direction i još mnogi koje rado slušam. Smiruje me Ravelov "Bolero", a adrenalin diže "Radetzky March".

1. Što si najluđe napravila u životu (ali ne da nije za javnost, nego nešto što se smije znati)?

Preživjela situacije i ljude!  ha,ha!  :-)

1. Kako zamišljaš svoj idealni godišnji odmor?

Što aktivniji, bez zvona budilice, školskog zvona i stizanja ovamo ili onamo na vrijeme. Uz cvrkut ptica i dobro društvo. Destinacija nebitna.

1. Koji ti je bio najdraži, a koji najgori predmet u školi?

Najdraži hrvatski jezik i povijest, a ostale sam podnosila. (Što se mora nije teško,kažu!).

1. Koja ti je želja u životu za sada neostvarena, ali se nadaš da će se ostvariti u budućnosti?

Odgovor u sljedećem pitanju.

1. Što bi htjela dobiti na poklon za rođendan?

Skok s padobranom (po mogućnosti da je padobran ljubičaste boje) za 70. rođendan.

Ovaj mjesec: 2024

> Novinarski kutak - Intervju