RAZGOVORI S UČENIKOM/UČENICOM MJESECA

RAZGOVOR S UČENIKOM MJESECA, BIVŠIM OSMAŠEM JANOM KRULCOM

Autor: Damir Matošević, 2. 11. 2022.

Kako je to biti učenik mjeseca? Kako uspješno učiti? Što činiti u budućnosti? O tome smo razgovarali s bivšim osmašem Janom Krulcom, učenikom mjeseca u svibnju.

1. O NAGRADI ZA UČENIKA MJESECA

Kako se osjećaš kao učenik mjeseca?

Nekako je čudan osjećaj biti učenik mjeseca zato što nikada nisam bio učenik mjeseca i zato što je više ljudi glasalo da ja budem učenik mjeseca.

2. UČENJE JE (M)UČENJE

Možeš li nam otkriti kako ti učiš?

Moje učenje izgleda tako da prvo pogledam što sve trebam naučiti i to napravim barem tjedan dana prije da stignem sve naučiti. Nakon što pogledam što sve imam počnem učiti tako da nekoliko puta pročitam sve naglas.

Osjećaš li ikad stres pri učenju?

Osjećam stres pri učenju ako zaboravim na ispit ili odgovaranje pa učim 2 sata prije, ali inače ne.

Koji predmet najviše voliš?

Omiljeni predmet mi je engleski jezik.

3. OSNOVNA I/ILI SREDNJA ŠKOLA?

Koju si srednju školu upisao?

Upisao sam Prirodoslovnu školu Vladimira Preloga u Zagrebu, smjer geološki tehničar.

Možeš li usporediti osnovnu i srednju školu? Gdje se bolje osjećaš?

Ne mogu baš usporediti osnovnu i srednju školu zato što u svakoj ima nešto što u drugoj nema, npr. u osnovnoj školi imao sam prijatelje koje sam viđao svaki dan 8 godina, ali u srednjoj školi se ne brinem toliko o ocjenama kao što sam u osnovnoj. Iskreno, osjećam se bolje u osnovnoj zato što sam u osnovnoj stekao puno prijatelja i sjećanja koja ništa ne može zamijeniti.

4. O NJEGOVOJ BUDUĆNOSTI

Što bi htio postati kad odrasteš i zašto?

U budućnosti se želim baviti pronalaženjem svakakvih ruda i minerala u rudnicima zato što se od njih može napraviti svašta, a i preko njih možemo otkriti i naučiti puno novih stvari.

Nekoliko riječi za kraj?

I za kraj želim samo reći da kada pronađete ono što želite raditi ili biti u budućnosti, samo znajte da je sve moguće ako vjerujete da možete i hoćete.

Učenicu intervjuirale i intervju napisale učenice Novinarske skupine zajedno s njihovim voditeljem, profesorom Damirom Matoševićem.

« Svibanj 2024 »

> Učenik mjeseca