RAZGOVORI S UČENIKOM/UČENICOM MJESECA

RAZGOVOR S UČENICOM MJESECA ZA MJESEC LISTOPAD, LILI ŠANDOR (6.A)

Autor: Damir Matošević, Lara Domitrović, 19. 1. 2023.

Kako je to biti učenicom mjeseca, kako povezati izvannastavne aktivnosti i školu, što voli raditi u slobodno vrijeme i još mnogo toga saznat ćemo od učenice mjeseca listopada Lili Šandor iz 6.a razreda.

1. O NAGRADI ZA UČENICU MJESECA

Kako se osjećaš kao učenica mjeseca?

Drago mi je zbog toga, osjećam se počašćeno i drago mi je da se moj trud isplatio.

Što misliš: zašto si odabrana za učenicu mjeseca?

Zato što imam dobre ocjene i zato što se trudim.

2. UČENJE JE (M)UČENJE?

Možeš li nam otkriti kako ti učiš?

Kad imam neku lekciju za učiti, prvo pročitam tu lekciju, neke bitne stvari izdvojim i napišem na papir te si markerima različitih boja podcrtam neke od najvažnijih pa do najmanje važnih informacija.

Koji predmet najviše voliš?

Povijest.

3. GLAZBENO-SPORTSKA UČENICA

Ti igraš odbojku u OK Kravarsko. Smatraš li da si dobra u tome?

Smatram da sam dobra, ali ne i najbolja.

Jesi li bila na nekim natjecanjima iz odbojke?

Bila sam sa školom, odnosno mojom dragom prijateljicom Larom. Osvojile smo treće mjesto. Da smo se malo više potrudile, bile bismo druge, ali ni ovako nije loše. Za Sportske igre mladih nastupala sam za OK Vukovina pa sam i s njima osvojila srebrnu medalju.

Ti u glazbenoj školi sviraš tamburicu, točnije bisernicu. Neki možda misle da je to neobično za djevojčicu. Kako si došla na ideju da sviraš baš tamburicu, i to bisernicu?

Dakle, ja sam kao mala obožavala jednu seriju u kojoj je glavni lik svirao gitaru. Naravno da sam i ja odmah htjela svirati gitaru, došla sam u glazbenu školu i htjela sam da me prijave da sviram gitaru. Međutim, rekli su da nema više slobodnih mjesta za gitaru i onda su me svi profesori uspjeli nagovoriti da je tamburica isto što i gitara i da ako naučim tamburicu znat ću svirati i gitaru. Tako sam ja otišla na tamburicu. Da danas moram birati, nisam nimalo požalila što sam se odlučila za tamburicu.

Voliš li više glazbenu školu ili odbojku?

To je stvarno teško pitanje. Ponekad ako slučajno ne uvježbam sviranje ili ne napravim neku zadaću koju su mi profesori dali u glazbenoj, radije odem na trening. Sve ovisi zapravo o situaciji.

4. SLOBODNO VRIJEME

Kako izgleda tvoje slobodno vrijeme?

Gledati filmove, šetati se s prijateljicama, družiti se obitelji i gledati serije, osobito hrvatske, npr. Na granici ili Dar Mar.

BRZOPOTEZNA PITANJA:

Omiljeni film: Ljubav ili smrt

Omiljena pjesma: Tamo gdje su moji korijeni (M. P. Thompson)

Omiljeno jelo: Bečki odrezak

NEKOLIKO RIJEČI ZA KRAJ:

Treba učiti, nikada ne odustajati od svojih snova. Kada ti netko kaže da nešto ne možeš učiniti, ti mu baš pokaži da svojim trudom i radom to možeš.

Učenicu intervjuirali i intervju napisala Lara Domitrović (6.b) uz pomoć voditelja Novinarske skupine, profesora Damira Matoševića.

« Svibanj 2024 »

> Učenik mjeseca